Stadhuis en stadsdeelkantoor Leyweg twee weken oranje verlicht

22 November 2025, 13:55 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag

De gemeente Den Haag doet ook dit jaar mee aan Orange the World, een wereldwijde campagne tegen geweld tegen vrouwen. Tussen 25 november en 10 december kleuren over de hele wereld gebouwen oranje, de kleur van de zonsopgang en symbool voor een toekomst zonder geweld.

Meer dan honderd landen doen mee aan de campagne. Ook in Den Haag gaat de oranje verlichting aan. Zo zijn het stadhuis aan het Spui en het stadsdeelkantoor aan de Leyweg twee weken oranje verlicht.

Op verschillende locaties in Den Haag worden in deze periode activiteiten georganiseerd die in het teken staan van Orange the World. Ze hebben hetzelfde doel: het bespreekbaar maken en tegengaan van geweld tegen vrouwen en meisjes. Bijvoorbeeld huiselijk geweld, geweld dat met eer te maken heeft, seksueel geweld en kindermishandeling. 

Femicide

Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen te maken met fysiek of seksueel geweld. Ook in Nederland is dit een probleem: in Nederland wordt elke acht dagen een vrouw vermoord, omdat ze een vrouw is. Vaak gebeurt zo'n moord door een (ex-)partner op het moment dat zij besluit de relatie te verbreken. Dit heet femicide.

Naast de gemeente Den Haag besteedt ook de Provincie Zuid-Holland aandacht aan de campagne Orange the World. Provinciale Staten van Zuid-Holland organiseren komende dinsdag 25 november de themabijeenkomst 'Stop geweld tegen vrouwen' in het Provinciehuis in Den Haag. De avond markeert de start van de internationale Orange the World-campagne, die dit jaar het thema heeft 'Gemeenten aan zet: Veilig, overal en altijd'.